niedziela, 5 sierpnia 2012

Hemoroidy – uciążliwa i wstydliwa dolegliwość. Domowe sposoby na hemoroidy, hemoroidy objawy, czopki, hemoroidy leczenie, hemoroidy odbytu, hemoroidy w ciąży, maść, maści, lek na hemoroidy, czopek, maść hemoroidy, sok hemoroidy, nasiadówka hemoroidy, nasiadówki, okłady hemoroidy, okład.
W dzisiejszych czasach większość z nas boryka się z żylakami odbytu. Zła dieta, siedzący tryb życia, stres, nadmierny wysiłek fizyczny, ciąża to wszystko wpływa, że borykamy się z żylakami odbytu. Niestety również miałam przyjemność doświadczyć tej przypadłości. Nabawiłam się podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, czopki zakupione w aptece pomogły i dolegliwości ustąpiły na kilka dobrych lat. Niestety żylaki odbytu powróciły w czasie ciąży. Czopki, które przepisał mi lekarz nie pomagały, a żylaki dawały o sobie znać podczas najmniejszego ruchu, straszy, uporczywy ból, pieczenie. Wtedy postanowiła sprawdzić babcine metody uporania się z tym paskudztwem. O dziwo na efekty nie musiałam długo czekać, po kilku dniach guzki zaczęły się wchłaniać, ból zaczął znikać, nareszcie mogłam siadać, chodzić, normalnie funkcjonować.
W dalszej części artykuły podzielę się z Wami moimi sposobami, które przyniosły mi ulgę.

A teraz może kilka słów o hemoroidach. Jest to niewydolność żylna, która jest spowodowana złym stylem życia lub czynnikami genetycznymi. Do powstania żylaków odbytu zalicza się:
- siedzący tryb życia,
- zła dieta,
- biegunki,
- zaparcia,
- ciąża.

We wczesnym stadium leczone są farmakologicznie, lekarz również zaleci zmianę stylu życia. Niestety  w późniejszym stadium żylaki usuwane są operacyjnie.
Przy hemoroidach trzeba zachować higienę intymną, najlepiej podmywać się po każdym wypróżnieniu, stosować delikatny papier toaletowy bądź delikatne chusteczki. Wskazane jest również ubieranie przewiewnej bielizny.


Kilka sposobów jak sobie pomóc w domowych warunkach:

1.  Sposób - CZOPEK
Z surowego ziemniaka wystrugać czopka wielkości małego palca. Stosować na noc.

2.  Sposób - SOK
Pić pół szklanki soku z kiszonej kapusty. Sok należy pić codziennie, godzinę przed posiłkiem przez  okres od 14 do 30 dni.

Jedną szklankę soku ze świeżej kapusty należy pić rano i wieczorem.

3. Sposób - MAŚĆ
 2 łyżeczki szarego mydła ( zetrzeć na tarce)
 2 łyżeczki  miodu
 2 łyżeczki cebuli ( zetrzeć na tarce)
 2 łyżeczki masła

Wszystkie składniki wsypać do garnka lekko podgrzewać ( nie gotować) do momentu aż miód i mydło się rozpuszczą . Następnie przelać maść do miseczki i poczekać aż przestygnie. Stosować kilka razy dziennie na chorobowo zmienione miejsce.

4. Sposób – NASIADÓWKI
Wlać do miski ciepłą ale nie gorącą wodę. Nasiadówka powinna trwać ok. 10 minut.

5. Sposób -  OKŁADY
Po wypróżnieniu lub w trakcie bólu przyłożyć do odbytu kostkę lodu zawiniętą w ściereczkę lub chusteczkę higieniczną.

Będąc w ciąży stosowałam powyższe metody, przyniosły mi ulgę, mogłam normalnie funkcjonować. Mam nadzieję, że Wam również pomogą.
Pamiętajcie, że również by zmienić dietę. Wprowadźcie do swojego menu różnego rodzaju kasze, warzywa i owoce, pijcie świeżo przygotowane soki owocowo-warzywne. UNIKAJCIE słodyczy, białego pieczywa, smażonych potraw. Zachęcam do uprawiania jakiegoś sportu 40 minut trzy razy w tygodniu. Dzięki diecie i aktywności fizycznej poprawi się Wasz komfort życia.


STOP WSTYDLIWEJ DOLEGLIWOŚCI!!!!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz